BartekBun.ch

BartekBun.ch

Joined on: 2019-04-10
Kraków, Poland
Verified
SKILLS: graphicsphotographypromotional video

Zaraz zrobi się naprawdę tłoczno dlatego warto już dziś pomyśleć o sprawdzonym i dyspozycyjnym fotografie. Chciałbym przedstawić Ci ofertę z której korzystają moi klienci.

U mnie obowiązują proste, jasne, czytelne zasady. Fotografuję wydarzenia medialne, uroczystości, eventy a także śluby i komunie.

Moja oferta ślubna/komunijna prezentuje się następująco:

1. Jestem dyspozycyjny przez cały dzień ślubu i wesela. Fotografuję przygotowanie i błogosławieństwo w domu przyszłych nowożeńców.

Robię zdjęcia całej ceremonii kościelnej od początku do końca. Po dotarciu do domu weselnego pracuję do oczepin. Zwykle wybija wtedy godzina 24:00.

2. Pracuję ze swoją pomocniczką, drugą panią fotograf. Także dokumentujemy ślub i wesele na dwie lustrzanki.

3. W trakcie wesela jesteśmy cały czas do dyspozycji gości weselnych oraz pary młodej. Możemy robić gościom pamiątkowe grupowe zdjęcia w towarzystwie pary młodej. Bez żadnego problemu możemy wykonać kilka stylizowanych fotografii samej pary młodej w obrębie domu weselnego. Nierzadko są to piękne rejony, parki, ławki, małe ogrody itp. Jeśli więc sam obiekt będzie na to pozwalał, z chęcią przespacerujemy się z nowożeńcami na 30 minutową sesję „pozowaną”.

4. Dostarczamy parze młodej 200 fotografii. Przy czym jestem bardzo ugodowy w tej kwestii. Jeśli widzę, że świetnych zdjęć jest dużo więcej ponad umówioną liczbę to i tak oddaje je klientowi. Z nimi nic więcej bym nie zrobił, więc leżałyby mi tylko na dysku się marnując, a zainteresowanym na pewno się spodobają. Dlatego jeżeli okaże się, że udanych zdjęć jest więcej to po prostu ich nie trzymam i oddaje parze młodej bez żadnych dodatkowych kosztów. Dla przykładu: z Igorem byliśmy umówieni na dostarczenie 100 fotografii a finalnie dostał ich przeszło 300. Amelia ze swej Komunii miała otrzymać 200 zdjęć, finalnie oddałem prawie 400.

5. Po finalnie ukończonej pracy, jako gotowy produkt wręczam parze młodej ozdobny, stylizowany nośnik pamięci typu pendrive. Jest on grawerowany. Całe opakowanie posiada na sobie daty wzięcia ślubu, imiona nowożeńców oraz jest bardzo estetyczne. Prócz nośnika danych, w opakowaniu dołączam 50-80 wywołanych odbitek (reszta zdjęć znajduje się oczywiście na pendrivie). Mogą stanowić one niespodziankę (sam selekcjonuje najlepsze zdjęcia pary młodej i widzą je po raz pierwszy przy wręczaniu) lub mogę wcześniej podesłać wszystkie zdjęcia z prośbą o wybór tych kilkudziesięciu jakie mają zostać wywołane. Zwykle pary młode decydują się na pierwszą opcję i dostają od razu całość bez wydłużania całego procesu. Nie mam w ofercie nagrywania zdjęć na płyty CD, to już powoli odchodzi w zapomnienie w erze swobody jaką daje pendrive.

6. Od momentu zakończenia zlecenia czas na obróbkę zdjęć i wykonanie pudełka przyjmuję 5 tygodni. Przy czym warto wiedzieć, że jest to przyjęty przeze mnie "bezpieczny" termin. W praktyce wywiązanie się ze zlecenia i oddanie zdjęć zajmuje mi zwykle 2-3 tygodnie.

7. Jako dodatkowy bonus, na koniec roku klient może otrzymać przesyłkę z kalendarzem formatu A3, który zawiera ważne dla niego daty oraz składa się ze zdjęć. Jest to kalendarz na 2020 rok. Przesyłam 3 sztuki kalendarza w jednej paczce: dla pary młodej, rodziny pana młodego, rodziny panny młodej. Może on stanowić miły prezent wigilijny. Co ciekawe, istnieje wcześniejsza możliwość jego personalizacji, czyli wypisania wszystkich ważnych dla rodziny dat. Jak wygląda taki kalendarz można zobaczyć na tym starszym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=9IVq-Y9pj2k Bonus ten uzależniony jest od stworzenia kalendarium na nowy rok dla mojej rodziny.

8. Jako jeden z nielicznych fotografów udzielam dostępu do „surówek”. Na życzenie pary młodej mogę udostępnić całość wykonanych fotografii, łącznie z nieudanymi, nieposegregowanymi itp. To dobre rozwiązanie ponieważ sam możesz natrafić na zdjęcia odrzucone przeze mnie ale które Tobie się podobają i które chcesz sobie zachować. Dostajesz więc możliwość obejrzenia około tysiąca fotografii (zwykle tyle powstaje).

9. Zapewniam backup wszystkich zdjęć trzymając je na swoich serwerach do pobrania. Dlatego nie ma obawy o bezpowrotne skasowanie plików z pendrive’a. Wszystkie zdjęcia przechowuje w swojej bazie z dostępem dla klienta w każdej chwili. Na życzenie, mogę też ich oczywiście nie archiwizować.

10. Pracuje na profesjonalnym, ekspensywnym sprzęcie fotograficznym

11. Działam wyłącznie na terenie woj. małopolskiego.

12. Do podanej kwoty usługi nie doliczam żadnych kosztów dojazdu oraz opakowania z pendrivem i wydrukiem zdjęć. Koszty te kryją się już w kwocie wyceny więc nic Cię nie zaskoczy.

Pracuję także jako filmowiec, kręcę i montuję filmy dla największych marek, polskich i międzynarodowych.