** E-COMMERCE DIRECTOR (m/f) (Freelancer)**

Open
no avatar
International
Employer
8 deals
Job category:
Project management
Expected budget:

Negotiable

Published:
Valid until:

Job description

Zadania i odpowiedzialności:

- Tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży online, z uwzględnieniem miesięcznych celów sprzedażowych.

- Odpowiedzialność za wyniki sprzedaży, marżę sklepu oraz kluczowe wskaźniki efektywności (KPI).

- Zarządzanie ofertą produktową i ustalanie cen, dostosowanych do rynku.

- Analiza potrzeb klientów, śledzenie trendów oraz reagowanie na sezonowość.

- Monitorowanie i doskonalenie doświadczeń zakupowych klientów na platformie e-commerce.

- Zapewnienie efektywnego funkcjonowania sklepu online oraz jego rozwój zgodnie ze strategią firmy.

- Zarządzanie i rozwój kompetencji zespołu e-commerce

- Koordynacja działań na platformie e-commerce oraz dbanie o jej rozwój technologiczny.

- Współpraca z innymi działami firmy oraz dostawcami zewnętrznymi.

- Planowanie sprzedaży z półrocznym wyprzedzeniem.

- Prowadzenie analizy wyników opartych na danych e-commerce.

- Budowanie długoterminowej strategii marki przy jednoczesnym osiąganiu krótkoterminowych wyników sprzedażowych.

- Rozwój sprzedaży międzynarodowej, zarówno przez własny sklep internetowy, jak i marketplace’y.

Twój profil:

- Udokumentowane doświadczenie w e-commerce, poparte sukcesami w realizacji projektów.

- Doskonała znajomość rynku e-commerce, technologii i doświadczeń klienta (UX).

- Minimum 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami.

- Umiejętności w digital marketingu, w tym SEO, SEM, social media i marketing automation.

- Doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań technologicznych (e-commerce, PIM, ERP).

- Umiejętność organizacji pracy własnej i zespołu.

- Doświadczenie w rozwijaniu sprzedaży e-commerce na rynkach polskich i międzynarodowych.

Co oferujemy:

- Współpracę w międzynarodowym zespole na elastycznych zasadach.

- Elastyczne godziny pracy.

- Atrakcyjne wynagrodzenie dostosowane do doświadczenia i umiejętności.

- Wsparcie w realizacji projektów i przyjazną atmosferę współpracy.