Jakub Ronkiewicz

Jakub Ronkiewicz

Joined on: 2018-09-27
Brodnica, Poland
Verified
SKILLS: androidc#djangoiOSjavajavascriptmobile designphotoshoppythonvueweb development

Witam, Jestem studentem 5 roku informatyki na Uniwersytecie Gdańskim. Cechuje mnie solidność, wysoka jakość wykonywanych usług na czas. Mam za sobą kilka większych projektów serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Stworzyłem wiele skryptów do wyciągania danych typu web-scraping

TodoApp

Aplikacja do zarządzania codziennymi zadaniami. Jest to wczesna faza rozwoju, wiele funkcji zostanie jeszcze dodanych. Aczkolwiek interfejs użytkownika już teraz wg. mnie jest przejrzysty, klarowny i nowoczesny.

https://github.com/ronek22/TodoApp

Sineq

Gra mobilna na telefony z systemem android. Niekonwencjonalna mechanika gry, choć zamysł rozgrywki był dość prosty. Jest to typowy runner, gra ciągnie się w nieskończoność, liczy się jak najwyższy wynik.

https://github.com/ronek22/Sineq

Call Forwarding Scheduler

Aplikacja umożliwiająca automatyczne przekierowywanie połączeń w danych godzinach w ciągu dnia. Możliwość ręcznego wyłączania lub włączenia przekierowania za pomocą jednego przycisku

https://github.com/ronek22/Schedule_Call_Forwarding

Crawler dle en.autogidas.lt

Crawler pobierajacy wszystkie ogłoszenia ze strony en.autogidas.lt Rezulatem programu jest plik csv, ktory zawiera pogrupowane informacje o każdym sprzedającym w pliku .csv Skrypt używa wielowątkowości, aby znacznie przypieszyć działanie.

Crawler zrealizowany za pomocą języka Python i bilioteki requests

https://github.com/ronek22/autogidas-crawler download:

Scraper Allegro

Allegro REST (.NET CORE) My goal is to scrap all car offers from allegro and group results by dealer. Dealer should store data about nickname, link, average_price, average_production_year I ran immediately into problems, because allegro in new api doesn't provide endpoints for details of given offer and details of user based on his id So in this app I just implement authorization (luckily it can be used in webapi) and downloading all offers(offerId, offerTitle, price)

Allegro Web Api (Python) Firstly, after authorized in REST, you need to manualy copy secret.json to webapi project folder(if token expired, you need to refresh it in REST). Web Api provide endpoints for getting details about offer, this endpoint also return data about nickname so it's all i ever wanted. Also you need to copy data_without_grouping.json from REST. I also added multithreading to speed up, because on single thread takes 4 hours to complete, after changes it only requires 4 minutes, so it's big improvement.

https://github.com/ronek22/allegro-car-scraper download:

Skrypt synchronizujacy po api stany produktów pomiędzy magazynem wfirma a trzema sklepami clickshop.

experience: positive | written:

Comment: Jak się okazało zlecenie nie należało do najłatwiejszych jak się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak ogromna wiedza z różnych obszarów programowania, jak i zaangażowanie Wykonawcy pozwoliły na pomyślne zakończenie zlecenia. Po zakończeniu Wykonawca dalej angażował się w dzieło by dopracować niezauważone wcześniej błędy. Jako firma jesteśmy w stu procentach zadowoleni. Wszystko co chcieliśmy dostać - dostaliśmy w bardzo profesjonalnej formie. Na koniec wykonawca sam zaproponował wgranie skryptu na nasz serwer. Dzięki temu do nas należało tylko testowanie. Bardzo dziękuję i na pewno skorzystam jeszcze z usług tego Pana.

Data mining from websit

experience: positive | written:

Comment: W branży IT przepracowałem już wiele lat i w nie jednym projekcie uczestniczyłem. Zachęcony zaletami tego portalu wystawiłem tu również kilka zleceń programistycznych. Moje wnioski - TRAGEDIA. Na jedno zlecenie potrafi się zgłosić 50 wykonawców. Także wybór ogromny, ale jakość podejścia do zleceniodawcy - tylko spuścić zasłonę milczenia. Jednak ten wykonawca jest inny. Swoim podejściem mnie pozytywnie zaskoczył i zdeklasował konkurencję. Dodatkowo szybko i sprawnie wykonał powierzone zadanie. Tak więc: Jeśli nie chcesz się przedzierać przez port folio ponad 50 potencjalnych wykonawców. Jeśli finalnie nie chcesz otrzymać produktu, który nie spełni twoich potrzeb. Jeśli nie chcesz, aby cena startowa spuchła kilkukrotnie. To do swojego projektu IT wybierz TEGO wykonawcę!

Formularz rezerwacyjny

experience: positive | written:

Comment: Jak najbardziej polecam , szybko, tanio i bardzo profesjonalnie!

See all opinions...