Manufaktura Tekstu

Manufaktura Tekstu

Joined on: 2017-08-28
Warszawa, Poland
Verified
SKILLS: articlecopywritingenglishgermantranslation

Jestem socjologiem (specjalizacja Społeczna Psychologia Stosowana) i dziennikarzem oraz autorką tekstów. Od przeszło 17 lat piszę do prasy, głównie kobiecej. Specjalizuję się w pisaniu o psychologii (związanej z życiem miłosnym, codziennym i zawodowym), zdrowiu, seksie, relacjach partnerskich. Współpracowałam z takimi tytułami, jak Sens (to czasopismo pomagałam tworzyć od numeru zerowego i przez kilka lat było ono moją „macierzystą” redakcją), Marie Claire, Elle, Pani, Oliwia, Świat Kobiety, Cosmo, Claudia, Shape, Poradnik Domowy, Dobry Tydzień, Naj, Przyjaciółka, Tina, Zdrowie, Świat Zdrowia, Samo Zdrowie, Moda na Zdrowie, Żyjmy Dłużej, Kropka TV, Dziecko, LOGO, Praca i Kariera, magazyn Business Centre Clubu, Farmacja i Ja. Współpracowałam jeszcze z Filipinką (dla tych, co nie pamiętają: to było kiedyś całkiem fajne pismo dla młodzieży), Bravo Girl! czy pismem Kobieta i Styl. Pracowałam jako redaktor w piśmie Vita (wydawane przez Edipresse), współpracowałam z portalem MamaZone (zarówno jako autorka tekstów, jak i współtwórca opisów dla sklepu internetowego; napisałam nawet dla nich bajkę!). Jestem stałym współpracownikiem czasopisma Recepta.pl (kiedyś Bez Recepty), wydawanego przez Polską Grupę Farmaceutyczną. Byłam współpracownikiem branżowych tytułów, np. przez kilka lat współpracowałam z pismem Peso Perfecto, wydawanym przez AUDE dla odchudzającej ludzi firmy Natur House. Współpracowałam także z redakcją internetową Polskiego Radia, tworząc głównie teksty zdrowotne i dotyczące psychologii. Jeśli trzeba, tłumaczę na polski teksty z angielskiego i niemieckiego, z redagowaniem „w locie”. Sprawnie poruszam się w systemie Wordpress. Jestem w stanie szybko i ładnie wykonać proste strony internetowe, oparte na wordpressowskich szablonach, z wykorzystaniem darmowej grafiki (z koncesją CC0 - bezpłatna i bez przypisania także do zastosowań komercyjnych).

Obszerne portfolio znajduje się na mojej stronie internetowej www.manufakturatekstu.com

Zapraszam na moją stronę. Tam znajduje się moje sążniste portfolio (zawiera ponad 200 pozycji), z linkami do stron z tekstami mojego autorstwa lub do tekstów w postaci plików PDF (redakcyjne makiety), pisanych dla różnych czasopism. Myślę, że moje dotychczasowe osiągnięcia najlepiej będą mówić same za siebie. Konstrukcja portfolio na portalu useme.eu nie pozwala zaprezentować zbyt wiele, tym bardziej zapraszam więc na moją stronę, www.manufakturatekstu.com - została stworzona własnie z myślą o osobach, pragnących zweryfikować moje doświadczenie zawodowe.

http://www.manufakturatekstu.com/ download:

Magazyn SENS, rubryka "Praca"

Przez pięć lat pisałam regularnie dla magazynu SENS (wydawnictwo Zwierciadło) do rubryki, poświęconej zagadnieniom, związanym z pracą - od zarządzania, przez problemy codzienne, po psychologię "na służbowym stołku". Konstrukcja portfolio na portalu useme.eu nie pozwala zaprezentować zbyt wiele, zapraszam więc na moją stronę, www.manufakturatekstu.com - została stworzona własnie z myślą o osobach, pragnących zweryfikować moje doświadczenie zawodowe.

http://zwierciadlo.pl/lifestyle/praca-i-finanse/nie-jestes-taka-mala download: SENS Złośnicy zza biurka.pdf

Magazyn ELLE, magazyn SENS, pismo Claudia, pismo Świat Kobiety - rubryki "seks, erotyka, uczucia".

Przez kilka lat pisywałam do wielu czasopism kobiecych o seksie i erotyce; robiłam też wywiady z seksuologami i psychologami, w odpowiedzi na pytania i problemy Czytelniczek. Konstrukcja portfolio na portalu useme.eu nie pozwala zaprezentować zbyt wiele, zapraszam więc na moją stronę, www.manufakturatekstu.com - została stworzona własnie z myślą o osobach, pragnących zweryfikować moje doświadczenie zawodowe.

http://zwierciadlo.pl/seks/nasza-kultura-pelna-seksu download: seks_punktg.pdf

Od 10 lat piszę o zdrowiu. Moje teksty na ten temat były publikowane w magazynie SENS, Zdrowie i innych.

Tematyka zdrowotna jest mi doskonale znana. Pisywałam o zdrowiu jeszcze dla miesięcznika Jestem. Moje teksty w tym zakresie były publikowane w Sensie, Zdrowiu, ale też w miesięczniku Dziecko czy Poradniku Domowym. Konstrukcja portfolio na portalu useme.eu nie pozwala zaprezentować zbyt wiele, zapraszam więc na moją stronę, www.manufakturatekstu.com - została stworzona własnie z myślą o osobach, pragnących zweryfikować moje doświadczenie zawodowe.

http://zwierciadlo.pl/zdrowie/zespol-ciesni-nadgarstka download: SENS geny na makiecie.pdf

Teksty na bloga, teksty SEO dla Terapieznatury.pl

Zajmuję się także pisaniem tekstów na blogi. Są to teksty oryginalne i unikalne, z moim własnym researczem i zastosowaniem słów kluczowych (słowa kluczowe mogę dostać "w zleceniu", ale też, jeśli trzeba, jestem w stanie sprawdzić, na jakie frazy warto pozycjonować tekst). Teksty są przemyślane, mają odpowiednią konstrukcję, posiadają też odpowiednią strukturę, sprawiającą, że są łatwe w odbiorze (odpowiednia ilośc zdań złożonych w stosunku do prostych, odpowiednia długość akapitów itp).

http://terapieznatury.pl/warto-wiedziec/ download:

Teksty na bloga, teksty SEO dla Eurowarsztat - Twój Serwis

Zajmuję się także pisaniem tekstów na blogi. Są to teksty oryginalne i unikalne, z moim własnym researczem i zastosowaniem słów kluczowych (słowa kluczowe mogę dostać "w zleceniu", ale też, jeśli trzeba, jestem w stanie sprawdzić, na jakie frazy warto pozycjonować tekst). Teksty są przemyślane, mają odpowiednią konstrukcję, posiadają też odpowiednią strukturę, sprawiającą, że są łatwe w odbiorze (odpowiednia ilośc zdań złożonych w stosunku do prostych, odpowiednia długość akapitów itp). z warsztatem Twój Serwis współpracuję od niedawna, ale jestem bardzo zadowolona z tej współpracy, ponieważ wykraczam tu poza zakres mojej dotychczasowej eksperyzy.

http://www.twojserwis.waw.pl/baza-wiedzy download:

Regularne CV

download: Agata Domańska CV 2018.pdf

medyczne CV

download: Agata Domańska CV med 2018.pdf

No reviews.