Index finger pointing up icon

From: Poland

Location: Gdańsk, PL

On Useme since 29 April 2021

Business bag icon

Deals 8

SUCCESSFUL: 8

DISPUTED: 0

FAILED: 0

About me

Witam Cię!

Projektowaniem stron WWW zajmuję się i długo i krótko. Długo, bo jeszcze w czasie studiów, baaaardzo dawno temu ;) próbowałam swoich sił w projektowaniu graficznym i stron www. Wtedy królował HTML i flash. Swoje pierwsze strony przygotowywałam w NotePadzie a potem w świetnym polskim programie - Pajączek. Grafiki - tu oczywiście mój ukochany Photoshop.

Potem jednak drogi projektowania i moje się rozeszły na wiele lat. Trafiłam do korpo - jednego, drugiego, trzeciego pnąc się po szczeblach kariery na samą górę. Mój zmysł techniczny okazał się przydatny - pracowałam między innymi na bazach danych w SQLu ale też pisałam wymagania do systemów. Plus - zawsze świetnie umiałam dogadać się z informatykami!

W zeszłym roku moja firma postanowiłam, że będę odtąd kontynuowała karierę poza jej strukturami. O dziwo - nie zalałam się łzami ani nie pogrążyłam w rozpaczy. Zew projektowania wzywał mnie już od dawna. Jeszcze pracując w firmie odświeżyłam sobie moją znajomość HTMLa - robiąc kurs HTML 5 i CSS3 oraz wzbogaciłam się o więdzę dotyczącą podstaw programowania w Java.

Ostatecznie jednak moim zauroczeniem okazał się Wordpress. Tworzę w nim od mniej więcej pół roku i jestem zafascynował i zakochana w tym narzędziu, jego prostocie i możliwościach.

Miałam okazję stworzyć kilka projektów, dla siebie (między innymi sklep z biżuterią www.artiana.pl, którą tworzę w wolnych chwilach), dla znajomych i zupełnie nieznajomych. Wszystkie możesz obejrzeć na mojej stronie: www.czarnaKODka.pl.

Wiele lat pracy w korporacji nauczyło mnie, że można o prostych rzeczach mówić takim językiem, że wszystkim wokół wydaje się, że jest to coś bardzo skomplikowanego, fachowego, by nie rzecz - magicznego... Od razu mówię - nie cierpię tego. Mam złe doświadczenia, które pokazują, że niestety często ludzie, który nie mają zbyt wiele do zaoferowania chowają się za mądrymi słowami. Jeśli ktoś chce wyglądać na fachowca - zarzuci Cię słowami takimi jak RWD, CMS, SEO. Będzie to brzmieć bardzo profesjonalnie. Tylko czy znajomość takich słów świadczy o jego kompetencjach? Może, ale nie musi... Zamiast o RWD wolę Ci powiedzieć, że Twoja strona będzie świetnie wyglądała również na komórkach, zamiast o CMSie powiem Ci o tym jak sam będziesz mógł publikować treści na swojej stronie a zamiast o SEO porozmawiamy jak sprawić by Twoją stronę łatwo było znaleźć.

Co mnie wyróżnia? Na pewno mój zmysł graficzny, to, że mówię prostym językiem i fakt, że w pierwszej kolejności stawiam na funkcjonalność strony. Jestem też "multiskillem" (tak, pisałam o prostym języku, ale na to nie ma chyba u nas odpowiednika...) . Otóż robiłam w życiu wiele rzeczy i wiele bardzo dużych projektów, więc umiem patrzeć na projekt z nietypowych stron. Wiem też, że ważne jest nie tylko "postawić" stronę ale zadbać o szczegóły jej użytkowania.

Pozdrawiam i życzę Ci pięknego dnia!

Skills

Css Facebook Facebook Pixel Google ads Google analytics Google search console Guide text Html5 Instagram Jewelry design Layout design Logo Online shop Pre-sell text Raster graphics Rwd Seo Service Shoper Sql User experience design Web design Web site Woocommerce Wordpress

Portfolio

Portfolio item
Przykładowa karta identyfikacji wizualnej marki

Zajmuję się tworzeniem kompleksowej identyfikacji wizualnej marek (zawierająca projekt logo, zestaw kolorów i fontów)