Michał Górka

Michał Górka

Joined on: 2020-06-19
Zielonki, Poland
Verified
SKILLS: background musiccomposinglectormusicrecordings

Michał Górka - wiolonczelista, multiinstrumentalista pochodzący z Krakowa. Urodził się w rodzinie muzyków, edukację muzyczną odbierał od dzieciństwa, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Przez wiele lat zdobywał solistyczne i kameralistyczne doświadczenie grając w zespołach o zróżnicowanych składach i wykonując muzykę od średniowiecznej po współczesną.

Uczestniczył w mistrzowskich kursach wiolonczelowych z udziałem Tomasza Strahla, Dominika Połońskiego i Jeroena Reulinga. Członek zespołów Ariadne's Thread, Nocą Umówieni, Duo G2, Miro Kępinski. Koncertuje w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Danii, Anglii.

Jako wykonawca wystąpił na takich festiwalach i wydarzeniach jak Off Camera, Męskie Granie, Mikołajki Folkowe, Rozstaje, Festiwal Muzyki Filmowej, Spring Break w Poznaniu, Festiwal Słowian i Wikingów na wyspie Wolin czy Średniowiecze da się lubić (we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa).

Poza muzyką klasyczną w kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka folkowa - oprócz wiolonczeli gra na wielu instrumentach etnicznych, interpretując celtycką, skandynawską i polską muzykę tradycyjną.

Draugablikk

Skomponowanie i nagranie partii tagelharpy (skandynawska lira smyczkowa) do ścieżki dźwiękowej gry "Serpents in the mist" oraz innych kompozycji szwedzkiego studia Draugablikk.

https://www.youtube.com/channel/UCg6dSYfD_XRZDqB1xmVnokw/playlists download:

No reviews.