Architekt Villanette

Architekt Villanette

Joined on: 2020-11-12
Michałowice, Poland
Verified
SKILLS: 2d designarchitecturearchitecture projectsAutocadconceptual projectsindividual projectsinterior designlandscape designprojekty wykonawcze

Designs of single-family houses, small and large houses, mansions with swimming pools, interior designs, garden designs, as well as other architectural objects. Ready-made projects from the Villanette gallery and projects for individual orders, with fantasy and experience, often in spite of the current fashion!

Full architectural qualifications, interior and garden design qualifications. Over 30 years of activity in the profession. Numerous realizations. Experience in managing a project team and coordinating projects.

Projekt domu FLORO

Budynek ma zwartą bryłę, w formie swobodnie płynących w rzucie ścian z licznymi przeszkleniami. Dach tworzy powłoka z nieregularnie „falującym” okapem, przypominająca kształtem kapelusz grzyba. Bryłę dachu wzbogacają lukarny typu „wole oka”, świetlik i balkon stanowiący wycięcie połaci. Dach jest powłoką, więc trudno tu o typowe określenie jego geometrii, niemniej jednak minimalny kąt dachu (kąt stycznej w jego szczycie) wynosi 25º, a kąt dachu maksymalny (kąt stycznej przy jego najdalej wysuniętym okapie) nie przekracza 45º. Brak jest też typowej kalenicy, jednak można się jej doszukać w wirtualnej linii łukowej tworzącej wierzch dachu, której najwyższy punkt jest w odległości 8m od przylegającego gruntu. Elewacja budynku wykonana będzie z naturalnego kamienia, stolarka drewniana, również z giętym szkłem, a pokrycie dachu z łupka „w dzikim kryciu”. Budynek ma bryłę, materiał i kolorystykę nawiązującą do form organicznych, występujących raczej w przyrodzie niż w terenie zurbanizowanym, co klasyfikuje go jako obiekt architektury organicznej. Zgodnie z warunkami zabudowy wszystkie te cechy tworzą więc harmonię z otoczeniem, łagodnie wpisując się niesztampową formą budynku w krajobraz, szczególne naturalny.

Parter 157,94m2 Poddasze 94,18m 2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA wraz z garażem 252 m2

https://www.villanette.pl/blog/project/floro/ download: floro.pdf

Projekt domu AMAYA

Dom mieszkalny, jednorodzinny, wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym i garażem w obrysie bryły budynku. W parterze budynku zaprojektowano jednoprzestrzenną część dzienną, na którą składają się: pokój dzienny połączony z oranżerią, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jadalnia ze swobodnym przejściem do kuchni ze spiżarnią. Rzeźbiarsko potraktowane schody na piętro oraz antresola zostały usytuowane w centrum budynku. W przyziemiu zlokalizowano pokój gościnny, łazienkę z bezpośrednim przejściem do kotłowni z pralnią oraz garderobę, przez którą przechodzi się do garażu. W części przyziemia znajduje się również gabinet, który stanowi łącznik części prywatnej domu z częścią biurową budynku. Biuro posiada odrębną toaletę oraz wejście z zewnątrz. Na piętrze zaprojektowano część prywatną: dwie sypialnie dzieci z loggiami, do dyspozycji dzieci została zaprojektowana oddzielna, przestronna łazienka. Na piętrze zaprojektowano dwupoziomową sypialnię rodziców z prywatną łazienką i garderobą. Sypialnia rodziców również posiada loggię. Ciekawym elementem architektonicznym jest świetlik umieszczony w przecinających się płaszczyznach połaci dachu, doświetlający holl piętra oraz schody na piętro a kształt antresoli pozwala również doświetlić salon.

powierzchnia użytkowa wraz z garażem: 355,0 m2 powierzchnia zabudowy 311 m2 minimalne wymiary działki: 30,8 x 31,3 m

https://www.villanette.pl/blog/project/amaya/ download: AMAYA.pdf

Wnętrza domu jednorodzinnego w Komorowie

Zdjęcia realizacji mojego projektu wnętrz w budynku mieszkalnym.

https://www.facebook.com/pg/ArchitekciVillanette/photos/?tab=album&album_id=1097128103693821 download: wn.pdf

No reviews.