Centrum AGABA

Centrum AGABA

Joined on: 2015-07-27
Łódź, Poland
Verified
SKILLS: advertisementadvertising textsarticleartistic translationcopywritingdata analysiseditinge-marketingenglishfacebookfanpageonline lessonspolishproduct descriptionproofreadingreviewseospecializedtranslationuser guides

Filolog angielski, socjolog, fotograf i redaktor w jednym.

Potrzebujesz specjalisty do promocji Twojej firmy? Chcesz promować profesjonalny wizerunek Twojej marki?

Zapraszamy do kontaktu :)

W ofercie znajdują się następujące usługi:

-copywriting (profesjonalne opisy produktów, teksty preclowe, zapleczowe, specjalistyczne, teksty na stronę www, newslettery),

-korekta każdego rodzaju tekstów,

-recenzje: czasopism, książek, spektakli, filmów, eventów, wywiady z ciekawymi ludźmi (artyści, ludzie nauki, kreatywni przedsiębiorcy),

-relacje/fotorelacje z wydarzeń,

-prowadzenie blogów i wszystkich dostępnych portali społecznościowych,

-tworzenie programów konferencji naukowych,

-tworzenie scenariuszy zajęć edukacyjnych w oparciu o podstawę programową,

-szkolenia pracowników z zakresu obsługi klienta,

-budowanie standardów jakości,

-badania marketingowe.

I do tego możliwa usługa w języku angielskim! Zapraszamy do kontaktu!

Portfolio: https://www.clippings.me/centrumagaba

Przykładowe teksty

https://www.clippings.me/centrumagaba download:

Teksty- copywriting- architektura

Alejandro Aravena najlepszym architektem

Mija trzeci tydzień stycznia a świat już przyznaje nagrody najlepszym 2016! Tym razem wybrano najlepszego architekta i doceniono jego zasługi dla najbardziej potrzebujących. Alejandro Aravena, architekt pochodzący z niewątpliwie inspirującego Chile, został laureatem prestiżowej i tak naprawdę najważniejszej w tym środowisku nagrody Pritzker Prize. Aravena, który w wieku 48 lat, stał się jednym z najmłodszych laureatów tej znaczącej nagrody, najbardziej znany jest z tworzenia innowacyjnych, tanich mieszkań socjalnych. Stworzył w Santiago projekt ELEMETAL, który zakładał wybudowanie 2500 mieszkań zaczynając w 2000 roku i skupiając się na ludziach migrujących z terenów miejskich.

Innowacyjność podejścia

W Chile w 2003 firma budująca mieszkania zostawiała je wybudowane do połowy, gdzie intencją było, aby przyszli mieszkańcy dokończyli budowę i dekorację mieszkania według własnego zamysłu. „Dom w połowie dobry” finansowany był z publicznych środków. Żółty blok, wypełniony do ostatniego mieszkania, pokazuje jak mieszkańcy samodzielnie mogą osiągnąć standardy klasy średniej. Aravena uznawany jest przez swoich rówieśników za jednego z wiodących architektów na świecie, który w ciągu ostatnich 10 lat zdobył wiele prestiżowych nagród, co tylko potwierdza tę opinię. Ogłaszający tegorocznego laureata Tom Pritzker oświadczył: „Jego projekty dają szansę mniej uprzywilejowanym, łagodzą skutki klęsk żywiołowych, zmniejszają zużycie energii oraz zapewniają zachęcającą do odwiedzenia przestrzeń publiczną.”

Jak zareagował sam zainteresowany na przyznanie mu tej nagrody?

Stwierdził, że nagroda jest uznaniem jego pięcioosobowego zespołu, spójnego podejścia wytworzonego podczas odkrywania nowych przestrzeni połączonego z odmową bycia onieśmielonym przez to, co nieznane. „Wszystko, co zrobiliśmy jest niezbadanym terenem (dla nas). Jeszcze w 2000 roku, kiedy zaczynaliśmy budowę mieszkań socjalnych nie miałem pojęcia, czym jest „subwencja”, więc w pewnym sensie byliśmy wyjątkowo spójni oraz rygorystyczni w wykorzystywaniu nawet własnej ignorancji jako potężnego narzędzia.” Nagroda Pritzkera jest najwyższym odznaczeniem zasług architektów, którzy mieli znaczący wkład w rozwój środowiska człowieka. Wręczana jest żyjącym architektom, którzy dzięki swoim pracom i zaangażowaniu wzbogacają nasze otoczenie. Laureat otrzymuje również nagrodę finansową w wysokości 100 tysięcy dolarów. Nagrodę ufundował Jay A. Pritzker wraz z żoną Cindy w 1979 roku.

download: Przykładowe artykuły.pdf

Tekst- copywriting- architektura/wnętrza

Pantone wybrał kolory 2016

Tak, tak. Kolory! Dobrze przeczytaliście! W tym roku to nie jeden a dwa kolory zostały wskazane jako te, które powinny dominować przez kolejne 12 miesięcy. Po zeszłorocznym dość ciemnym kolorze brunatnego wina na palety wkracza róż i błękit. Ten rok widziany oczami specjalistów Pantone przedstawia się w delikatnym różu (Rose Quartz 13-1520) oraz błękicie (Serenity 15-3919). Kolory kojarzące się z bobasami mają jednak pewną szlachetność i wdzięk, który od razu zauważony został przez różnorodne firmy na całym świecie.

Pierwszy raz w historii jednak zdarzyło się, aby wybrano dwa kolory! Klienci coraz częściej szukają antidotum na stres związany z codziennością, chcą uspokoić wewnętrzny niepokój stąd decyzja, aby kolorami 2016 roku zostały barwy kojarzone ze spokojem, równowagą, odnową czy rozkwitem. Balans pomiędzy cieplejszym różowym kolorem oraz chłodniejszym i spokojniejszym błękitem ma nam zapewnić dobre samopoczucie, zdrowie czy łagodzące poczucie porządku i spokoju.

Według komentatorów znalazły się opinie, że wybór akurat tych dwóch kolorów to także odpowiedź na walkę płci, jaką możemy obserwować w modzie, grafice i wśród projektantów. Współistnienie tych barw ma symbolizować równość oraz ruchy w społeczeństwie na rzecz walki z uprzedzeniami.

Firma Pantone na swojej stronie zaproponowała kolorystyczne połączenia, jakie sprawdzą się w przypadku tych dwóch barw. To podpowiedź dla tych, którzy chcą uwzględnić te barwy w swojej pracy (projektantów mody, mebli, artykułów biurowych oraz gospodarstwa domowego). Możemy wybrać z ośmiu różnych zestawów. My przedstawimy nasze trzy ulubione (w nawiasach nazwy Pantone):

1- Srebrny szary (Silver Grey), błękitny (Serenity), różowy (Rose Quartz), ciepły szary (Lint), orchidea (Orchid Haze), figowy (Fig), tymiankowy (Thyme), wulkaniczny (Volcanic Glass) 2- Różowy, błękitny, szary (Vetiver), różany (Nostalgia Rose), złoty (Cream Gold), piaskowy (Starfish), brązowy (Major Brown) 3- Winogronowy (Grapeade), lawendowy (Lavender Fog), różowy, błękitny, zielony (Smoke Green), blado różowy (Scallop Shell), brzoskwiniowy (Peach Quartz).

Trzeba przyznać, że po zeszłorocznej marsali to wyjątkowo wiosenna odmiana!

download: Wall murals.doc

Tekst- copywriting- fototapeta

FOTOTAPETY AFRYKA

Istnieją takie miejsca, które natychmiast przywodzą na myśl cudowne kolory, niesamowite zwierzęta, charakterystyczne przyprawy oraz zapachy. Afryka zdecydowanie jest takim miejscem! W tej kategorii fototapet znajdziecie fenomenalne projekty, które przekształcą Wasz dom w tajemnicze afrykańskie sanktuarium!

CZY WIESZ, ŻE…

Wybór dekoracji z kategorii fototapet przedstawiających Afrykę pomoże Wam szybko zmienić wystrój wnętrz. Co więcej, znajdują się tutaj wzory, które będą wyglądać idealnie w każdym pokoju i pomieszczeniu w Waszym domu! Dużo tajemnic, zabawy i kolorów- to są cechy, które polecamy w tej kategorii!

FOTOTAPETY AFRYKA- CZYTAJ WIĘCEJ

Coś dla tych, którzy kochają podróże Afryka kojarzy nam się z odległymi i czasami niebezpiecznymi podróżami.

Jeśli myślimy o takich wyprawach, możemy łatwo wyobrazić sobie wyjątkowe miejsca, nadzwyczajne dekoracje oraz interesujące wzory. To wszystko możesz znaleźć tutaj! Polecamy fototapetę inspirowaną wystrojem wnętrz prosto z Maroka. Zdjęcia bogato zdobionych drzwi, kolorowe pokryte mozaikami ściany, elementy świątyni oraz ujęcia straganów uginających się pod ciężarem aromatycznych przypraw, to widoki, które zachwycą każdego podróżnika oraz fana afrykańskich klimatów. Przez chwilę poczujesz się jakbyś tam był! Tego rodzaju dekoracje będą pięknie wyglądać w każdej sypialni, salonie, jadalni lub kuchni. Nasi sprzedawcy z myślą o sypialni przygotowali wzory fototapet z piaszczystymi plażami oraz palmami w pełnym słońcu- idealna letnia dekoracja! Takie fototapety wprowadzą nieco koloru do monochromatycznych czy chłodnych pomieszczeń, jak również energię do ciemnych gabinetów. Przypomną również wspomnienia z własnych podróży!

Safari we własnym pokoju

Afryka to również zadziwiające zwierzęta! Tylko w tym kraju można zobaczyć egzotyczne słonie, lwy, tygrysy czy żyrafy biegające na wolności po łąkach sawanny. To musi być niezapomniane wrażenie zobaczyć je w ich naturalnym środowisku! Jednak dzięki fototapetom z kategorii Afryka możesz zobaczyć to na własne oczy! Decydując się na projekt inspirowany najpiękniejszymi zwierzętami tego kraju wprowadzisz Safari do własnej sypialni! Co więcej znajdziesz tutaj fototapety idealne do sypialni dzieci. Kreskówkowa dekoracja z egzotycznymi zwierzętami chowającymi się za palmą sprawi, że i Ty i Twoje dzieci uśmiechniecie się szeroko! Małpki wiszące na gałęziach, hipopotamy bawiące się z żyrafami z pewnością zaspokoją potrzeby najmłodszych członków rodziny. Jeśli poszukujesz bardziej dorosłych wersji kolorowych dekoracji, możesz wybrać zarys słonia wypełniony wzorami prosto z Afryki! Lub możesz zakupić fototapetę z rafą koralową i kolorowymi rybami, która ukazuje podwodne piękno Afryki!

OPINIA EKSPERTA

Dekoracje inspirowane konkretnym krajem to prosty sposób, aby zademonstrować nasze zainteresowania szerszej widowni. Fototapety z pięknymi zdjęciami uspokoją nas oraz pomogą zapomnieć o nieprzyjemnych doświadczeniach. Zwłaszcza, jeśli zdecydujecie się zakupić fototapetę z ujęciami podwodnego świata. Przez chwilę, możemy też poczuć się jak podróżnicy spacerujący po gorących piaskach pustyni. Nie zapominajcie też o dekoracjach inspirowanych zwierzętami. Odzwierciedlą one naszą naturę i wszędzie będą pięknie wyglądać. Innymi słowy, każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Żyjemy, aby zmieniać, więc zmień swój pokój przy wykorzystaniu fototapet z kategorii Afryka!

download: Typesofcollagen.edited.doc

Teksty- copywriting- fototapeta- ang

WALL MURALS FOR THE OFFICE

Many businesses require an office. Usually, this takes place when people have to meet clients or patients on daily basis. The office should be a place full of professionalism and pleasant atmosphere. Without them, guests might feel overwhelmed and stressed. So, how to arrange the workplace to make it a friendly place full of professionalism? The best way to do it is to use our wall murals for the office.

DO YOU KNOW THAT…

Medical facilities are often decorated in a discreet manner and do not have any eccentric accessories. This is connected with the desire to create a neutral place where everyone will feel good. It is very important, especially when dentists and veterinary practices are concerned. In these two fields, peace and balance are particularly required. It is associated with the stereotypes about dentists and with the animals' fear of vets in white clothes. However, to furnish the medical office with care and to create a place in which patients (regardless of species) will feel comfortable would be enough. A good way to achieve it is to use some wall murals for the office.

WALL MURALS FOR THE OFFICE – READ MORE

Professionalism and ease

If you work in a medical environment and you see patients every day, it is necessary that your office remains comfortable and that is not generating any extreme emotions. Your patients are sufficiently stressed by the fact of visiting you, and you do not have to additionally upset them with a poorly designed interior. That is why wall murals for the office are a good option to make your patients less stressed. The more your patient will be relaxed, the easier it will be to work with him. That is why it is so important that the doctor's office is a kind of oasis. Immediately, after entering it, each person should feel that she or he is in the right place, where someone will take care of them and will help them to solve problems. When you are a lawyer or a businessman the place where you work should reflect the nature of the business. We have designed, especially for you, some wall murals that bring into the office the atmosphere accustomed to the type of your profession. Sometimes very serious interiors need to introduce little more slack. This contrast is possible only when you do it intentionally. It is easy to cross the border of comfort and become a person at which everyone will look with a wink.

Wall murals for the office - why are they so important?

First of all, because the place where you meet with your clients, visitors or patients has an enormous impact on how you will be perceived by them. That is why it is so important that your interior décor was matched to the job that you do. This is about the concept and creation of an atmosphere for the dialogue. It can be achieved in a very simple way by a proper wall covering for the office. In our collection, you can find many designs suited to different businesses. We are aware of the diversity of professions which our clients are absorbed by, that is why we have prepared designs that are universal and adding them to the office will not involve any controversy. Interesting and peaceful designs related to your business can make miracles. Luckily, there are our wall murals that appropriately chosen may transform your office and will turn it into a positive place where it will be nice to stay. Go ahead and check out our wall murals for the office. We guarantee that you will find here what you are looking for. Everything depends on what you want to achieve. If you are looking for a way to emphasise your professionalism and the importance of your business, choose our wall covering for the office.

THE EXPERT OPINION

Apart from the satisfaction of your guests, it is worth to think about the fact that the office should be a friendly place for you as well. Also, when you choose the wall murals for the office do not think only about people who will visit you. How you feel in this room is also important. If it will not correspond with your requirements, everyone who will visit you will feel that too. So remember that your well-being is just as important. Luckily, in this category, you will find a variety of wall murals for the office which you surely will love. Create a place full of professionalism and friendly atmosphere. See for yourself that with our wallpapers it is not so difficult. With a little bit of willingness, your office will spread some good emotions. Come and see for yourself.

download:

CV

download: CV-useme.doc

No reviews.