Index finger pointing up icon

From: Poland

Location: Santa Giusta (OR), IT

On Useme since 4 January 2021

About me

Jestem dynamiczną, ciekawą świata i ludzi osobą, mieszkającą we Włoszech od 2005 roku. Zajmuję się tłumaczeniem i nauczaniem języka włoskiego już od wielu lat. Włochy traktuję jako swoją drugą ojczyznę. Posiadam podwójne obywatelstwo – polskie i włoskie. Wieloletni pobyt w tym kraju zapewnił mi niezbędną wiedzę lingwistyczną, a przede wszystkim sprawił, że mogłam poznać realia życia codziennego i mentalność mieszkańców Italii. Sporządzane przeze mnie tłumaczenia w pełni więc oddają charakter języka włoskiego, a dodatkowo – jako osoba dwujęzyczna – jestem w stanie doskonale zrozumieć zarówno intencje swoich rodaków, jak i włoskich rozmówców czy zleceniodawców.

Zdobyłam wykształcenie w dziedzinie nauk o religiach i kulturach. Komunikacja, język i kultura to moja pasja, i mam to szczęście, że mogę ją rozwijać także w różnorodnych projektach i zlecaniach, jakimi się dotychczas zajmowałam. Pracowałam dla instytucji akademickich, które zrzeszają studentów z całego świata lub zajmują się promocją dialogu pomiędzy kulturami i religiami (Pontificia Facoltà Teologica Seraphicum, Rzym; Cattedra del Dialogo Tra le Culture, Ragusa). Mam doświadczenie w tłumaczeniu książek, jak i artykułów z dziedziny nauk humanistycznych. Odbyłam sześciomiesięczny staż jako wolontariuszka w Argentynie, gdzie nauczyłam się władać językiem hiszpańskim. Świetnie znam także język angielski, zarówno dzięki edukacji (rozszerzony program w czasie liceum), jak i dzięki aktualnym doświadczeniu pracy. Posiadam certyfikat europejski British Council, potwierdzający znajomość tego języka na poziomie C1. Na co dzień porozumiewam się więc w czterech językach (polski, włoski, angielski i hiszpański). Referencje na życzenie. Mam nadzieję, że oprócz miejsca, w którym szukasz tłumacza, będzie to także miejsce spotkania, abyś mógł przekonać się, że język obcy to nie przeszkoda, lecz coś, co nas łączy!

Skills

Copywriting Customer service English Italian Online lessons Proofreading Proofreading Spanish Specialized Technical Text editing Transcription of recordin Translation

Portfolio

Agata M. Pinkosz - freelance translator and italia